Jak skutecznie zaprezentować produkt i ofertę firmy

Jak skutecznie zaprezentować produkt i ofertę firmy

Zastanawiasz się nad oryginalną i zapadającą w pamięć formą przekazu? Jak wywołać efekt „wow” u odbiorcy mając przed sobą jedno z poniższych zadań?

  • wysłanie nowego produktu do mediów / blogerów z prośbą o recenzję
  • uruchomienie nowej linii produktów i przedstawienie ich klientom
  • promowanie swoich produktów do hurtowni i sprzedawców
  • stworzenie unikalnego efektu prezentacyjnego w punkcie sprzedaży
  • podziękowanie klientom w indywidualny i elegancki sposób

Oto czynniki, które pomogą Ci odnieść upragniony sukces.

 

1. PRODUKT

Żyjemy w świecie rzeczywistym, gdzie obok kliknięć, bajtów i adresów internetowych jest coś ważniejszego – fizyczność. To ona w prawdziwy sposób uruchamia nasze zmysły, pozwala na zbadanie kształtów przez dotyk, a innymi zmysłami odkrycie smaku i zapachu. Wszystko to mówi więcej o produkcie niż e-mail lub strona internetowa. Prof. Francis McGlone z Liverpool John Moores University w Wielkiej Brytanii w badaniu funkcjonalnym rezonansem magnetycznym wykazał, że dotyk uaktywnia w mózgu układ limbiczny odpowiadający za emocje, a te bardzo chętnie wykorzystywane w marketingu, głównie kierują nami podczas robienia zakupów lub wybierania odpowiedniej usługi. Podsumowując: podczas promocji produktu musimy pamiętać jak istotna dla zmaksymalizowania wrażeń odbiorcy jest interakcja z produktem. Dając mu tę możliwość i przyjemność, przyczyniamy się do zwiększenia zaangażowania i pozostawiamy z pozytywnym oraz niezapomnianym doświadczeniem.

 

2. OPAKOWANIE PRODUKTU

Dzisiaj opakowanie to już nie tylko kwestia ochronna produktu, ale w dużej mierze element strategii marketingowej. Świadczy o tym dynamicznie rozwijający się rynek producentów opakowań, którzy nieustannie prześcigają się w pomysłach na oryginalność. Podczas kreacji opakowań wykorzystywane są przeróżne materiały oraz dobierane odpowiednie uszlachetnienia m. in. foliowanie, lakierowanie, laminowanie i tłoczenie. Aby spotęgować efektowność „pudełek”, producenci postawili również na zmysł powonienia i zaczęli stosować mikrokapsułki zawierające substancję zapachową. Jest to kolejny silny argument przemawiający za trafną próbą skupienia uwagi odbiorcy. W tym samym celu dwoją się i troją projektanci grafiki, pracujący nad oryginalną i przykuwającą wzrok sferą wizualną. Dlaczego to wszystko jest aż tak istotne? Opakowanie jako integralna, a przede wszystkim zewnętrzna część produktu, jest odpowiedzialne za tzw. „impuls” inaczej mówiąc – pierwsze wrażenie. To właśnie ten moment, kiedy rodzi się relacja marka – klient, zostaje wzbudzone zaufanie konsumenta, a Ty zmierzasz w dobrym kierunku, aby przekonać go do zakupu.

 

3. WIADOMOŚĆ VIDEO

Video z każdym dniem zwiększa swoją popularność i przekonuje nas o potencjale oraz skuteczności, jakie z sobą niesie. Firma HighQ (dostarczająca oprogramowanie do firm) okrzyknęła 2017 rokiem Video Marketingu i poinformowała, że dotychczas 69% osób odpowiedzialnych za marketing i rozwój biznesu zastosowało video w swych działaniach, a kolejne 31% planuje to zrobić. Statystyki dowodzą, że 93% marketerów używa video do komunikacji, sprzedaży oraz w marketingu internetowym. Prezentując swój produkt chcesz opowiedzieć historię jego powstania lub poinstruować przyszłych konsumentów w kwestii użytkowania? A może zależy Ci na przedstawieniu Twojej firmy i świadczonych przez nią usług? Zrób to za pośrednictwem filmu. Nie tylko wpłyniesz na zaangażowanie odbiorcy, ale też sprawisz że chętniej go obejrzy, niż przeczyta drukowaną ulotkę, a informacje jakie zdobędzie także zachowa na dłużej. Video wspomaga komunikację!

 

Teraz, kiedy już znasz czynniki prowadzące do stworzenia idealnej oferty, zastanawiasz się czy jest coś co skutecznie je z sobą łączy, maksymalizując przy tym szansę na Twój sukces. Takim pakietem innowacyjnym jest Pudełko LCD. Prezentacja produktu w wysokiej jakości opakowaniu z ekranem LCD oraz wbudowanym głośnikiem, pozwala na bezpośrednie i jasne przekazanie spersonalizowanej wiadomości. Rozmiar Video Pudełka uwarunkowany jest jego zawartością oraz wielkością wyświetlacza. Po otrzymaniu wymiarów lub fizycznego produktu, który ma być umieszczony we wnętrzu, określamy wielkość opakowania (zazwyczaj A4). Ekran jaki możemy zastosować w pudełku to (wg. przekątnej): 2.4 cale, 2.8 cali, 4 cale, 4.3 cale, 5 cali, 7 cali oraz 10 cali (większość wyświetlaczy dostępna jest w wersji HD). Standardowo Pudełka Prezentacyjne drukowane (projekt graficzny Klienta) są w kolorystyce CMYK i pokryte matowym lub błyszczącym laminatem. Opcjonalnie, według preferencji Klienta, możliwe jest dodatkowe uszlachetnienie: druk w kolorach Pantone, lakier UV, tłoczenie wypukłe/wklęsłe, foliowanie, laminowanie „soft touch” i inne alternatywy dla zastosowania specjalistycznego materiału. Automatyczny czujnik światła po otwarciu pokrywy pudełka sprawia, że video odtwarza się automatycznie. Stosowana jest także opcja aktywacji ekranu za pomocą przycisku, które dodatkowo pełnią funkcję sterowania poziomem dźwięku oraz kontrolują wyświetlany film.

Stosując się do powyższych porad i wykorzystując Pudełko LCD, nie tylko na długo pozostaniesz w pamięci odbiorcy, ale też skutecznie wpłyniesz na efektywność prezentacji, zwiększając potrzebę nabycia Twojego produktu lub usługi.

Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły Twojego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *