10 ważnych powodów, dla których warto stosować video marketing

10 ważnych powodów, dla których warto stosować video marketing

Badania pokazują, że przedsiębiorcy coraz częściej wybierają video marketing, jako sposób zaprezentowania swojej oferty klientom. Możliwości wykorzystania tego narzędzia jest bardzo wiele m.in. video reklamy, video broszury, video wizytówki lub video zaproszenia. To przydatne akcesoria dla firm, które myślą o promocji produktu, kampanii sprzedaży lub ważnym ogłoszeniu. Dobrze zrealizowany film angażuje, wzbudza zainteresowanie i wywołuje emocje.

Aż 61% przedstawicieli biznesu uczestniczących w badaniach prowadzonych przez międzynarodową firmę Wyzowl w 2016 roku przyznało, że użyło video, jako narzędzia marketingowego w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ponad połowa z nich jeszcze rok temu nie korzystała z tego rodzaju marketingu. Co przekonało ich do zmiany podejścia?

 1. VIDEO BUDUJE ZAUFANIE

Wielu klientów obawia się zakupów w sieci. Boją się, że zostaną oszukani. Klient uzna, że oferta jest wiarygodna, kiedy zobaczy profesjonalnie przygotowaną video wizytówkę, a w niej przedstawiciela firmy opowiadającego o ofercie w prosty i przejrzysty sposób. Ludzka twarz spoglądająca z ekranu może o wiele szybciej przekonać nas do zakupu, niż najlepiej napisany tekst. 

 1. VIDEO MARKETING ZWIĘKSZA SPRZEDAŻ

Aż 74% klientów, którzy oglądali video na temat poszukiwanego w sieci produktu, decyduje się na jego zakup. Dzieje się tak, dlatego że wzrok jest naszym dominującym zmysłem. Jesteśmy więc bardziej podatni na informacje, które przekazywane są nam za pośrednictwem obrazu lub za pomocą fonii i wizji jednocześnie. 

 1. VIDEO OSZCZĘDZA CZAS

Do opisania naszych wrażeń estetycznych, zmysłowych i osobistych związanych z miejscem, osobami czy produktami, dobry reporter musiałby stworzyć kilka kolumn tekstu. Te samo mnóstwo wrażeń można zawrzeć w kilkuminutowym filmie. Skondensowana forma bardzo przystaje do współczesnych czasów, gdy jesteśmy coraz bardziej wielozadaniowi i potrzebujemy takich pigułek wiedzy, jaką można zawszeć w jednym video.

 1. VIDEO MARKETING ANGAŻUJE NAWET NAJBARDZIEJ LENIWYCH ODBIORCÓW

Video jest świetnym narzędziem do nauki, ale także wygodnym sposobem na pozyskiwanie niezbędnych informacji. Kiedy zaglądamy na witrynę przedsiębiorstwa i widzimy długi ciąg liter, bardzo łatwo możemy się zniechęcić. Entuzjastycznie za to oglądamy produkty i słuchamy, co inni ludzie mają do powiedzenia na ich temat. Stąd rosnąca z roku na rok popularność videoblogerów uczących internautów, jak wybrać odpowiedni telefon lub strój, czy też jak zawiązać krawat. Nowoczesny klient chce zobaczyć produkt w akcji, nie wychodząc przy tym z domu. To jedna z najważniejszych sił napędowych video reklamy.

 1. KOSZTA VIDEO MARKETINGU MALEJĄ

Kiedyś, aby zrobić dobre video, trzeba było posiadać profesjonalny sprzęt: kamery, oświetlenia, kadry scenarzystów i techników. Dzisiaj wystarczy smartfon lub tablet i kreatywność, a zbudować wizerunek można z całkiem niedużym budżetem.

 1. VIDEO MARKETING POBUDZA PAMIĘĆ

Dzięki połączeniu ruchu, dźwięku, obrazu, gry świateł i kolorów, video działa jednocześnie na kilka zmysłów i uruchamia różne odczucia i wrażenia. Pamięć wrażeniowa i emocjonalna jest natomiast tym obszarem, w którym magazynujemy najcenniejsze wspomnienia, a jeśli emocje są pozytywne, chętnie do nich wracamy.

 1. VIDEO PRZEWODNIM KIERUNKIEM W ROZWOJU MARKETINGU

Od kilku lat w branży marketingu widać wyraźną tendencję wzrostową, jeśli chodzi o formaty video. Stawia na nie już nie tylko YouTube, ale także Facebook, można ich użyć w innych social media, a nawet reklamować na AdWords. Video to przyszłość skutecznego marketingu, a zatem niezbędny element przy planowaniu strategii budowania marki.

 1. VIDEO METODĄ PERSONALIZACJI

Wszechobecne osobiste urządzenia mobilne pozwalają nam nagrywać filmy w różnych sytuacjach, miejscach i o różnych porach. Daje to obszar nie tylko do stworzenia odpowiednio osobistego klimatu samego nagrania (co jest kwestią pomysłu, scenariusza i kreatywności przy jego wykonaniu), ale przede wszystkim do tego, aby zwracać się w nagraniu do bardzo ścisłej grupy odbiorców. A następnie dystrybuować dany film wyłącznie samym zainteresowanym. Personalizacja pomaga zbliżyć się do oferowanych przez nas produktów i usług – warto dać szansę tej metodzie.

 1. VIDEO MARKETING DLA ZAINTERESOWANYCH

Marketing realizowany metodą video posiada jedną istotną zaletę – nie jest zwykłą reklamą, włączającą się bez naszego udziału. To komunikacja z zastosowaniem nagrań, które użytkownik może dowolnie przejrzeć, zatrzymać, przewinąć, podgłośnić i wyciszyć w dowolnej chwili. Daje nam to pewność, że nie będziemy się narzucać i pozostawimy po sobie lepsze wrażenia.

 1. INNE FIRMY JUŻ DOCENIŁY ZALETY VIDEO MARKETINGU – WARTO NIE POZOSTAWAĆ W TYLE
 • Dla 88% firm video jest ważną częścią ich strategii marketingowej
 • Dla 76% video marketing zapewnia dobry zwrot z inwestycji (ROI-return over investment)
 • 93% przedstawicieli firm korzystających z video broszur lub innych form video marketingu uważa, że dzięki filmom więcej klientów rozumie jak używać ich produkt
 • U 72% przedsiębiorstw, które korzystają z filmu, poprawił się współczynnik konwersji swojej strony internetowej
 • 64% właścicieli firm, uważa, że korzystanie z video marketingu doprowadziło bezpośrednio do wzrostu sprzedaży

Źródło: https://www.wyzowl.com/video-marketing-statistics-2016.html (data dostępu: 18.11.2016)

Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jaki sposób możesz dopasować Video Broszurę do swojej video kampanii reklamowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *